Europarlamentas atmetė dokumentą apie Lytinę ir reprodukciną sveikatą bei teises

Šiandien Europos Parlamente buvo balsuojama dėl rezoliucijos apie Lytinę ir reprodukcinę sveikatą bei teises. Parlamentarai balsų dauguma pr...

Šiandien Europos Parlamente buvo balsuojama dėl rezoliucijos apie Lytinę ir reprodukcinę sveikatą bei teises.

Parlamentarai balsų dauguma priėmė sprendimą portugalų europarlamentarės Editos Estrelos pateiktą rezoliuciją dėl „Lytinės ir reprodukcinės sveikatos bei teisių“ sugrąžinti tobulinimui į Moterų teisių ir lyčių lygybės komitetą.

„Europos Parlamentas išlaikė savo poziciją žmogaus orumo klausimu“, džiaugiasi katalikiškų šeimų atstovai. Šiuo gestu Europos Parlamento nariai aiškiai parodė, kad šis „klausimas nėra nereikšmingas“, sakoma Europos katalikų šeimų asociacijų federacija FAFCE pranešime.

Balsavimas vyko itin įkaitusioje atmosferoje

Lytinio švietimo klausimu, dokumentas remiasi Pasaulinės sveikatos organizacijos raportu pavadintu „Lytinio švietimo standartai Europoje: gairės įstatymų leidėjams, švietimo ir sveikatos sričių specialistams ir vadovams“, paskelbtu 2010 m. Tai vienintelis dokumenas, kuriuo remiasi pasiūlymas dėl rezoliucijos.

Europos katalikų šeimų asociacijų federacija (FAFCE) išplatino pranešimą spaudai, kuriame teigia, jog toks požiūris „nėra vertas ES vaikų. Pasiūlymas dėl rezoliucijos apie tėvus užsimena tik kaip apie „kitas suinteresuotas šalis“.

Europos katalikų šeimų asociacijų federacija pateikė rezoliucijos teksto analizę, atskleisdama tokius autorių ketinimus, kaip pavyzdžiui, skatinti lytinio švietimo programą, kurios vienas iš punktų yra skatinti „ankstyvosios kūdikystės masturbaciją“ ir yra skirtas 0-4 metų amžiaus vaikams. „Ši informacija sukrėtė ne tik šeimas, bet ir parlamento narius, kurie balsavo už tai, kad projektas būtų sugrąžintas Komitetui tobulinti“ - pabrėžia FAFCE.

Tėvai yra pirmieji ir svarbiausi savo vaikų ugdytojai. Tai galioja ir tuo atveju, kai kalbama apie santykius bei lytiškumo ugdymą. Šiandien balsavimui pateiktas pasaliūlymas atskleidė, koks svarbus yra šis principas, turint omenyje ypač ugdymo sferą. „Pasaulinės sveikatos organizacijos standartai, apie kuriuos kalbama ponios E. Estrelos rezoliucijoje, grindžiami požiūriu į lytiškumą, kuris būdingas lobistams, o ne nepilnamečių tėvams“ – piktinasi šeimų atstovai.

„Tai išties kova dėl idėjų! Šeimos prašo Europos Sąjungą ir jos nares šalis gerbti visą tartpautinę ir EU teisę: subsidiarumo principą, sąžinės laisvę, tėvų, kaip pirmųjų auklėtojų,  pripažinimą – klausytis, ką sako šeimos, o ne lobistai, –“ sako Europos katalikų šeimų asociacijų federacijos (FAFCE) prezidentas Antoine’as Renardas.

FAFCE šį balsavimą traktuoja kaip vieną iš daugelio žingsnių kovoje už žmogaus orumą visose jo gyvenimo stadijose.

„Vienas iš mūsų“ - jau surinkta 1,4 milijono parašų

„Šios dienos balsavimas rodo, jog rūpestis dėl žmogaus orumo kiekvienoje jo gyvenimo stadijoje Europos Sąjungoje yra „karšta“ tema. Europos piliečių iniciatyva „Vienas iš mūsų“ – pirmoji peticija EU, išreiškianti pagarbą žmogaus embrionui ir oficialiai sankcionuota Europos Komisijos, jau surinko beveik 1,4 milijono parašų. Tai ženklas, kad žmogaus orumas Europos Sąjungos piliečiams nėra banalus klausimas.

Europos Teisingumo Teismas (potvarkis C-34/10 „Greenpeace vs. Bruestle“) Greenpeace iniciatyva faktiškai deklaravo kaip teisę, kad žmogaus embrionas reprezentuoja tam tikrą žmogaus kūno vystymos stadiją nuo pat apvaisinimo momento, ir yra ginamas Pagrindinių Teisių Chartijos. Ši EU jurisprudencija, ginanti žmogaus embrioną, turi būti taikoma visais atvejais”, - teigė A. Renardas.

Akcija, kuria siekiama apginti žmogaus orumą, Europos Sąjungoje tęsiasi.  Kiekvienas parašas yra labai svarbus ir padedantis didinti spaudimą šalių vyriausybėms bei Europos institucijoms. Parašų rinkimas tęsis iki pat spalio 31-osios – oficialios Europos piliečių iniciatyvos pabaigos datos.

Europos katalikų šeimų asociacijų federacija įkurta 1997 metais. Tai Europos Tarybos pripažinta NVO, kuri atstovauja šeimos interesus iš katalikiškos perspektyvos.

Siūlomos gairės

Aprėpdami svarbius ugdymo aspektus, šie Pasaulio sveikatos organizacijos siūlomi „standartai“ ragina ugdytojus imtis šių instrukcijų:

Nuo 0 iki 4 metų:

Informuokite vaikus apie tai, kokį džiaugsmą ir malonumą suteikią savo kūno lietimas, masturbacija ankstyvoje vaikystėje

Įgalinkite vaikus suvokti savo lyties tapatumą

Leiskite  tyrinėti savo lytiškumą


Nuo  4 iki 6 metų

Suteikite informaciją apie masturbaciją ankstyvoje vaikystėje

Įgalinkite vaikus įtvirtinti savo lyties tapatybę

Padėkite vaikams išugdyti teigiamą savo lyties tapatybę

Suteikite informacijos apie apie intymius santykius tarp tos pačios lyties asmenų

Suteikite informacijos apie įvairių rūšių (šeimos) santykius bei įvairias šeimos sampratas

Padėkite vaikams išsiugdyti pagarbą įvairioms normoms, susijusioms su seksualumu

Nuo 6 iki 9 metų

Padėkite vaikams išsiugdyti pozityvią savo lytinę tapatybę

Duokite informacijos apie pagrindinę kontracepcijos idėją  ir įvairius kontracepcijos metodus

Suteikite informacijos apie džiaugsmą ir malonumą liečiant savo kūną, masturbaciją ankstyvoje vaikystėje

Informuokite apie tos pačios lyties asmenų draugystę ir meilę


9-12 metų

Pateikite informaciją apie įvairius kontracepcijos būdus ir jų naudojimą; Mitus apie kontracepciją ir įgalinti vaikus ateityje efektyviai naudoti prezervatyvus ir kontraceptikus

Pateikite informaciją apie lytinę orientaciją ir skirtumą tarp lytinės tapatybės bei biologinės lyties

Pateikite informaciją apie malonumą, masturbaciją, orgazmą

Pateikite informaciją apie lyčių teises, kaip jas apibrėžia Tarptautinė planuotos tėvystės federacija ir Pasaulinė lytinės sveikatos asociacija

12-15 metų

Pateikite informaciją apie nėštumą (taip pat ir tos pačios lyties santykiuose ) bei nevaisingumą

Pateikite informaciją apie lyties tapatybę ir seksualinę orientaciją

Pateikite informaciją apie malonumą, masturbaciją, orgazmą

Pateikite informaciją apie lyčių teises, kaip jas apibrėžia Tarptautinė planuotos tėvystės federacija ir Pasaulinė lytinės sveikatos asociacija


15 metų ir daugiau

Pateikite informaciją apie vaisingumo pokyčius su amžiumi (surogatinė motinystė, reprodukcija su medicinos pagalba, kūdikių genetinis „dizainas“)

Padėkite paaugliams išsiugdyti kritinį požiūrį į skirtingas kultūrines/religines normas, susijusias su nėštumu, tėvyste ir pan.

Padėkite paaugliams pereiti nuo galimai neigiamų jausmų, pasibjaurėjimo ir neapykantos homoseksualumui prie lytinių skirtumų šventimo.

Pateikite informaciją apie seksualines teises: prieinamumas, informacija, galimumas, seksualinių teisių pažeidimas, teisė į abortą.

Šaltinis: bernardinai.lt

Susiję

Politika 5717591003252359951

Rašyti komentarą

2 komentarai

Anonymous rašė...

Čia pedofilams skirtas įstatymas???

Pikc rašė...

Kokiems pedofilams? Čia plačiajai visuomenei - kad priverstų visus būti "progresyviais", "tolerantiškais" ir "atvirais įvairovei", o ne kokiais "pedofobais" :)
Iš tikrųjų, kas galėjo pagalvoti, kad sulauksim laikų, kai iškrypėliai savo įstatymus kurs ir sieks visus priversti jų laikytis?

item