Europiečių tikėjimas Europa sparčiai blėsta

Per pa­sta­ruo­sius 12 mė­ne­sių žmo­nių par­ama Eu­ro­pos Są­jun­gai (ES) vi­sa­me že­my­ne smu­ko. Ma­ža to, dau­ge­lis pra­ra­do pa­si­ti...


Per pa­sta­ruo­sius 12 mė­ne­sių žmo­nių par­ama Eu­ro­pos Są­jun­gai (ES) vi­sa­me že­my­ne smu­ko. Ma­ža to, dau­ge­lis pra­ra­do pa­si­ti­kė­ji­mą ir sa­vo pa­čių iš­rink­tais at­sto­vais. Tik Vo­kie­ti­jos gy­ven­to­jai vis dar pa­lan­kiai nu­si­tei­kę ES at­žvil­giu, ir tas skir­tu­mas tarp Vo­kie­ti­jos ir li­ku­sios Eu­ro­pos di­dė­ja.
Ne­si­bai­gian­ti Eu­ro­pos eko­no­mi­kos kri­zė ir bė­dos su eu­ru spar­čiai ar­do eu­ro­pie­čių pa­si­ti­kė­ji­mą ES pro­jek­tu. Tai ro­do nau­jas ty­ri­mas, ku­rį at­li­ko Pew ty­ri­mų cen­tras Va­šing­to­ne, ko­vo mė­ne­sį apk­lau­sęs 8 tūkst. žmo­nių aš­tuo­nio­se ES vals­ty­bė­se. Re­zul­ta­tas ke­lia ne­ri­mą. Vos per vie­nus me­tus tei­gia­mai ES ver­ti­nan­čių pi­lie­čių su­ma­žė­jo nuo 60 proc. 2012 me­tais iki vos 45 proc. šie­met. Tik Vo­kie­ti­jo­je dau­gu­ma gy­ven­to­jų pri­ta­ria, kad Briu­se­liui bū­tų su­teik­tos dar di­des­nės ga­lios sie­kiant su­tram­dy­ti ne­si­bai­gian­čią kri­zę. Ty­rė­jai da­ro iš­va­dą, kad ES yra nau­jas Eu­ro­pos li­go­nis, o pu­sę šimt­me­čio tru­ku­sias pa­stan­gas su­kur­ti vie­nin­ges­nę Eu­ro­pą žlug­do eu­ro kri­zė; vie­nin­gos Eu­ro­pos pro­jek­tas už­si­trau­kė ne­šlo­vę di­de­lė­je Eu­ro­pos da­ly­je.
Ypač di­de­lį rū­pes­tį ke­lia pa­dė­tis Pra­ncū­zi­jo­je, kur net 91 proc. žmo­nių la­bai pra­stai ver­ti­na sa­vo ša­lies eko­no­mi­ką - 10 proc. dau­giau nei 2012 me­tais. 67 proc. ma­no, jog pre­zi­den­tas Fran­cois Hol­lan­de'as la­bai blo­gai do­ro­ja­si su jam pa­ti­kė­tu dar­bu įveik­ti kri­zę. F.Hol­lan­de'o įver­ti­ni­mas yra net 24 proc. blo­ges­nis už jo pirm­ta­ko Ni­co­las Sar­ko­zy. 77 proc. pra­ncū­zų įsi­ti­ki­nę, kad Eu­ro­pos in­teg­ra­ci­ja tik pa­blo­gi­no ša­lies eko­no­mi­nę pa­dė­tį.
Iš aš­tuo­nių iš­tir­tų ša­lių (Vo­kie­ti­jos, Di­džio­sios Bri­ta­ni­jos, Pra­ncū­zi­jos, Ita­li­jos, Is­pa­ni­jos, Grai­ki­jos, Len­ki­jos ir Če­ki­jos) tik Grai­ki­jos ir Ita­li­jos gy­ven­to­jai dar niū­riau už pra­ncū­zus ver­ti­na eko­no­mi­nę in­teg­ra­ci­ją, o tai - pa­pil­do­ma naš­ta Pra­ncū­zi­jos ir Vo­kie­ti­jos tan­de­mui, ku­ris il­gai ir bu­vo pa­grin­di­nis Eu­ro­pos in­teg­ra­ci­jos stū­mok­lis.
ES pi­lie­čiai apie sa­vo po­li­ti­nius ly­de­rius kal­ba tik blo­gai. Ita­li­jo­je, ku­ri apk­lau­sos me­tu bu­vo tik ką at­si­kra­čiu­si prem­je­ro Ma­rio Mon­ti, tik 25 proc. bu­vo pa­ten­kin­ti tuo, kaip vy­riau­sy­bė val­do kri­zę - vi­sais 23 proc. ma­žiau nei per­nai. 96 proc. ita­lų ne­pa­ten­kin­ti tuo, kur ei­na jų ša­lis, Grai­ki­jo­je to­kių yra 97 proc., Is­pa­ni­jo­je - 94 pro­cen­tai.
Apie Vo­kie­ti­jos kanc­le­rės An­ge­los Mer­kel ne­po­pu­lia­ru­mą Eu­ro­po­je jau sklan­do le­gen­dos, bet skai­čiai ro­do, kad dau­gu­ma pi­lie­čių pen­kio­se iš aš­tuo­nių ša­lių jos dar­bą ver­ti­na ge­rai, nors to­ji par­ama Is­pa­ni­jo­je yra 24 proc. ma­žes­nė nei prieš me­tus, Ita­li­jo­je - 19 proc., o pa­čio­je Vo­kie­ti­jo­je su­ma­žė­ju­si 6 pro­cen­tais.
Tai, kad pi­lie­čių po­žiū­rio skir­tu­mai Vo­kie­ti­jo­je ir ki­to­se ša­ly­se tik gi­lė­ja, taip pat ke­lia ne­ri­mą. Sa­vo ša­lies eko­no­mi­ka pa­ten­kin­ti 74 proc. vo­kie­čių ir tik 1 proc. grai­kų, 3 proc. ita­lų, 4 proc. is­pa­nų ir 9 proc. pra­ncū­zų. Vo­kie­čiai daug ge­riau nei ki­tos Eu­ro­pos tau­tos ver­ti­na ir sa­vo as­me­ni­nius fi­nan­sus, ir at­ei­tį, ir ES, ir Eu­ro­pos eko­no­mi­nę in­teg­ra­ci­ją, ir sa­vo iš­rink­tus ly­de­rius.
Pa­pra­šy­ti įver­tin­ti ki­tas ES ša­lis, še­šių ša­lių res­pon­den­tai pa­sa­kė, kad vo­kie­čiai yra ma­žiau­siai už­jau­čian­tys. Pen­kios ša­lys ver­ti­na Vo­kie­ti­ją kaip aro­gan­tiš­kiau­sią ša­lį. Vi­sai ki­taip apie sa­vo kraš­tą ma­no pa­tys vo­kie­čiai. Jie lai­ko Vo­kie­ti­ją pa­ti­ki­miau­sia, ma­žiau­siai pa­si­pū­tu­sia ir gai­lia­šir­diš­kiau­sia vals­ty­be Eu­ro­po­je.

Šaltinis: www.lzinios.lt

Susiję

Pasaulis 5150177089708873724

Rašyti komentarą

item