Įspėjamame mitinge reikalauta pasipriešinti antikonstituciniams projektams (foto, video)
Šiandien Vilniuje, Vinco Kudirkos aikštėje prie Lietuvos Vyriausybės rūmų įvyko įspėjamasis mitingas, kuriame Vyriausybė raginta nepasiduoti...
https://www.propatria.lt/2013/03/ispejamame-mitinge-reikalauta.html
Šiandien Vilniuje, Vinco Kudirkos aikštėje prie Lietuvos Vyriausybės rūmų įvyko įspėjamasis mitingas, kuriame Vyriausybė raginta nepasiduoti autonomininkų spaudimui ir įgyvendinant savo programą, nepažeisti Lietuvos Respublikos Konstitucijos bei Valstybinės kalbos įstatymo.
Įspėjamame mitinge dalyvavo keli šimtai žmonių.
Kaip sakė vienas mitingo rengėjų „Vilnijos“ draugijos pirmininkas Kazimieras Garšva, ši protesto akcija – tai tik pirmasis piliečių pasipriešinimo antivalstybiniams valdžios užmojams veiksmas. Jam antrino Lietuvos Sąjūdžio atstovas Rimantas Žylius: „Jei reikės mūsų susirinks dar daugiau, ir kituose Lietuvos miestuose. Mes toliau rinksime parašus, kol reikalavimai bus išgirsti“.
Mitingo dalyviai iš Lietuvos valdžios reikalavo laikytis Konstitucijos, įstatymų, vykdyti teismų sprendimus, nekurti teritorinės autonomijos su trimis valstybinėmis kalbomis. Taip pat nekraipyti istorinių Lietuvos vietovardžių, o gatvių pavadinimus, Lietuvos piliečių vardus ir pavardes Lietuvoje rašyti valstybine lietuvių kalba. Visose Lietuvos mokyklose rengti vienodą valstybinės kalbos egzaminą, nepažeisti Tautos ir tautinių bendrijų teisių.
„Simboliškai Didįjį Ketvirtadienį – Judo išdavystės dieną – vykstančiame mitinge susirinkome išsakyti Lietuvos Vyriausybei reikalavimą – neišduoti Lietuvos Konstitucijos ir nepasiduoti autonomininkų spaudimui dėl vardų, pavardžių, gatvių, vietovardžių ir kitų dalykų rašybos kaitaliojimo. Nepritarimą tokiems Vyriausybės ketinimams savo parašais jau yra išreiškę per 20 000 Lietuvos piliečių. Jų skaičius ir toliau sparčiai auga. Jei valdžios žmonės šiuos piliečių reikalavimus ignoruos ir Vyriausybės programa bei darbo grupės siūlymai bus įgyvendinami pažeidžiant Lietuvos Konstituciją, protestuos nebe keli šimtai, bet keli tūkstančiai piliečių“, – kalbėjo K.Garšva.
„Simboliškai Didįjį Ketvirtadienį – Judo išdavystės dieną – vykstančiame mitinge susirinkome išsakyti Lietuvos Vyriausybei reikalavimą – neišduoti Lietuvos Konstitucijos ir nepasiduoti autonomininkų spaudimui dėl vardų, pavardžių, gatvių, vietovardžių ir kitų dalykų rašybos kaitaliojimo. Nepritarimą tokiems Vyriausybės ketinimams savo parašais jau yra išreiškę per 20 000 Lietuvos piliečių. Jų skaičius ir toliau sparčiai auga. Jei valdžios žmonės šiuos piliečių reikalavimus ignoruos ir Vyriausybės programa bei darbo grupės siūlymai bus įgyvendinami pažeidžiant Lietuvos Konstituciją, protestuos nebe keli šimtai, bet keli tūkstančiai piliečių“, – kalbėjo K.Garšva.
Mitinge kalbėjęs Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys, Tautininų sąjungos pirmininkas Gintaras Songaila ragino valdančiuosius nebūti judošiais ir neparduoti Lietuvos valstybės ir jos Konstitucijos nei už trisdešimt sidabrinių, nei už jokius kitus grašius. „Nebūkite svetimųjų pastumdėliai ir neklydinėkite pasimetę kažkur tarp Vilniaus ir Varšuvos ar kokios kitos užsienio šalies. Pasakykite aiškiai, ar liksite ištikimi Lietuvai, ar laikysitės jos Konstitucijos ir įstatymų. Kol nėra tikrumo dėl blauzdų tvirtumo, beje, nesiųskite Kirkilo į Varšuvą, o tai ką nors ne taip pasirašys. Ir būkite geri, nebeatsiprašinėkite. Tegu Lietuvos atsiprašo už okupacijas, ultimatumus, nutautinimą, naikinimus ir šmeižimus“, – sakė G. Songaila.
Mitinge taip pat pasisakė Seimo nariai Valentinas Stundys ir Rytas Kupčinskas, Tautinio jaunimo sąjungos pirmininkas Julius Panka, prof. Ona Voverienė, istorikas dr. Romas Batūra ir kt.
Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos pirmininkas Jonas Burokas pabrėžė, kad šiandieninė diskusija vyksta ne dėl lenkų pavardžių rašybos, o dėl valstybės teritorinio vientisumo bei valstybinės kalbos išsaugojimo. „Daliai lenkų tebeatrodo, kad Lietuva – jos pakraštys, kur tebeveikia Lenkijos įstatymai. Vyriausybė turi ryžtingai pasipriešinti tokiems antivalstybiniams nusistatymams ir atsisakyti bet kokių skubotų sprendimų, kuriais dedamas pagrindas teritorinės autonomijos sukūrimui“.
Mitingo dalyviai buvo kviečiami pasirašyti Reikalavimą ginti Lietuvos Respublikos valstybinę kalbą ir teritorijos vientisumą.
Po šiuo Reikalavimu jau pasirašė virš dvidešimties tūkstančių Lietuvos piliečių (galima pasirašyti ir internetu – adr. www.peticijos.lt/visos/71086). Praėjusią savaitę Reikalavimas su parašais buvo įteiktas Lietuvos Respublikos prezidentūrai, Seimui bei Vyriausybei. Parašų rinkimo akcija tęsiasi.
Tačiau iki šiol valdančiosios koalicijos atstovai į piliečių protestą nereaguoja, galimai pasiduoda kaimyninės šalies politiniam šantažui, žadėdami Lietuvos piliečiams įvesti lenkišką asmenvardžių rašybą, dvigubus gatvių ir vietovių užrašus, diskriminuodami lietuvių.
***
Lietuvos Respublikos Ministrui pirmininkui
p. Algirdui Butkevičiui
Kovo 28d. įspėjamojo mitingo V.Kudirkos aikštėje
KREIPIMASIS
Gerbiamas Lietuvos Premjere,
Prieš devynias dienas jums buvo viešai įteiktas 20 000 piliečių pasirašytas Reikalavimas ginti Lietuvos Respublikos valstybinę kalbą ir teritorinį vientisumą. Tačiau iki šiol nesulaukėme Vyriausybės viešo paaiškinimo, kaip ji vykdys savo programą, ar įgyvendins savo koalicijos partnerių Lenkų rinkimų akcijos pretenzijas. Negana to, Kultūros viceministro vadovaujama darbo grupė parengė „rekomendacijas“, nustatančias, kaip turi būti įgyvendinta Vyriausybės programa, o ten yra siūlomi Lietuvos Respublikos Konstituciją ir valstybinės kalbos įstatymą paminantys dalykai.
Todėl siūlome:
1) neatidėliojant atmesti antikonstitucines darbo grupės rekomendacijas;
2) pasakyti aiškiai, kad ir ateityje bus atmesti visi Konstitucijai ir Konstitucinio teismo sprendimams bei pamatiniams įstatymams prieštaraujantys pasiūlymai;
3) nepasiduoti šantažui ir Lietuvos Vyriausybės poziciją išdėstyti taip, kad kaimyninėje šalyje niekas negalėtų skelbti apie naujus nepagrįstus Lietuvos pažadus.
Įspėjamojo mitingo vardu: Laisvės kovotojų sąjungos pirmininkas Jonas Burokas, Lietuvos Sąūdžio pimininkas Rytas Kupčinskas, bei „Vilnijos“ draugijos pirmininkas dr. Kazimieras Garšva.
Rašyti komentarą